GOSPODARKA I POLLITYKAPOLECANE

ORLEN strategicznym dostawcą gazu do Grupy Saint-Gobain w Polsce

ORLEN zawarł dwuletnią umowę na zaopatrzenie w gaz ziemny polskich spółek Grupy Saint-Gobain, jednego z największych producentów materiałów budowlanych w kraju i na świecie. Maksymalny wolumen dostaw przewidziany kontraktem to 2,6 TWh gazu.

Umowa wejdzie w życie z początkiem 2025 roku i będzie obowiązywała do 31 grudnia 2026 r.  Zapewnia zakupy surowca na zasadach rynkowych, w cenach powiązanych z indeksami giełdowymi. To już kolejny kontrakt pomiędzy Grupą ORLEN a polskimi spółkami Saint-Gobain. Współpraca obu podmiotów w zakresie dostaw gazu ziemnego trwa od stycznia 2015 r.
Podpisana umowa potwierdza pozycję Grupy ORLEN jako wiarygodnego partnera biznesowego i lidera rynku gazu ziemnego w Polsce. Koncern oferuje klientom dogodne i elastyczne warunki handlowe a jednocześnie  gwarantuje stabilne dostawy surowca najwyższej jakości. W ten sposób Grupa ORLEN wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców umożliwiając im długoterminowe planowanie działalności i dostosowanie jej do wymogów  transformacji energetycznej.

O GRUPIE ORLEN:

Grupa ORLEN to zintegrowany koncern multienergetyczny należący do grona 150 największych firm na świecie. Prowadzi działalność na 10 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech Austrii, na Litwie, Słowacji, Węgrzech oraz w Kanadzie, Norwegii i Pakistanie. Oferta Grupy ORLEN dociera do ponad 100 krajów na 6 kontynentach. Zgodnie z realizowaną strategią, Celem Grupy ORLEN do 2030 roku jest zapewnienie stabilnych dostaw energii, paliw i gazu pozyskanych ze źródeł przyjaznych środowisku. Na realizację strategicznych projektów do końca tej dekady koncern zainwestuje ponad 320 mld zł, z czego około 40% będzie przeznaczone na zielone inwestycje.

O GRUPIE SAINT-GOBAIN:

Saint-Gobain działa w 76 krajach na świecie  i jest liderem w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały oraz usługi dla rynku budowlanego i przemysłowego. Zintegrowane rozwiązania w zakresie renowacji budynków publicznych i prywatnych, lekkiego budownictwa oraz dekarbonizacji budownictwa i przemysłu są opracowywane w procesie ciągłej innowacji i zapewniają zrównoważony rozwój i efektywność. Zobowiązanie Grupy wyrażone jest w jej celu nadrzędnym: “MAKING THE WORLD A BETTER HOME”.

 

Nadesłane przez Orlen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *