ARTYKUŁYKULTURAPOLECANE

Tegoroczne „Lekcje o Mazowszu” o kobietach

„Kobiety Mazowsza” to tegoroczny temat konkursu na najlepsze scenariusze „Lekcji o Mazowszu. Celem konkursu organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego jest wyłonienie najlepszego programu edukacji regionalnej dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Scenariusze mogą przesyłać nauczyciele oraz osoby związane z instytucjami oświatowymi, zajmujące się edukacją oraz kulturą. Czas  nadsyłania prac mija 25 marca 2024 r.

 Bohaterkami scenariuszy mogą być Mazowszanki zasłużone dla historii regionu bądź aktywne, współczesne kobiety, które mają osiągnięcia w dziedzinie kultury, sztuki, nauki, sportu, polityki czy działalności społecznej.

Nie muszą one pochodzić z województwa mazowieckiego. Jeśli urodziły się poza Mazowszem, ale to właśnie z naszym regionem związały swe losy i dla niego pracują, angażują swoją energię, serce, to jak najbardziej mogą być bohaterkami tego konkursu. Na Mazowszu jest wiele takich wyjątkowych, ambitnych i zaangażowanych kobiet. Nie brakuje ich także w bogatej historii regionu – mówi członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc.

Konkurs jest skierowany do nauczycieli oraz innych osób z Mazowsza związanych z instytucjami oświatowymi, instytucjami kultury oraz organizacjami, które w swojej działalności zajmują się oświatą oraz kulturą.

Nadsyłane prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych uczniów: 7-9 lat, 10-14 lub 15-18 lat. Komisja podczas oceny weźmie pod uwagę m.in.: innowacyjność treści, zastosowanych środków dydaktycznych i metod edukacyjnych, w szczególności tych, które pozwalają rozwijać kompetencje 4K, czyli kreatywność, krytyczne myślenie, komunikację i kooperację.

Na laureatów czekają nagrody finansowe – za pierwsze miejsce 2500 zł, drugie – 1500 zł, a trzecie 1000 zł. Najlepsze scenariusze zostaną opublikowane i trafią do mazowieckich szkół i bibliotek. Będą stanowić cenną pomoc dydaktyczną dla nauczycieli szukających inspiracji do realizacji interesujących lekcji z zakresu edukacji regionalnych.

Jak zgłosić scenariusz?

Opracowane scenariusze wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres e-mail lekcjeomazowszu@mscdn.edu.pl do 25 marca 2024 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.mazovia.pl w zakładce konkursy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

 

 

Marta Milewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *