INNE

Przebudowa ul. Łukasiewicza – 28 kwietnia startuje kolejny etap inwestycji

Informujemy, że w piątek 28 kwietnia rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Łukasiewicza na odcinku od ul. Nowowiejskiego do skrzyżowania z ulicami Tysiąclecia i Miodową. Ze względu na zaplanowane do końca sierpnia roboty zmieni się organizacja ruchu w tej części miasta, a autobusy Komunikacji Miejskiej pojadą trasami objazdowymi.

W piątek 28 kwietnia od godz. 9 całkowicie zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną dwa odcinki ul. Łukasiewicza: pierwszy –  między ul. Nowowiejskiego a Al. Kobylińskiego, drugi  między Al. Kobylińskiego a skrzyżowaniem Miodowa – Tysiąclecia – Łukasiewicza.

Dojazd do budynków mieszkalnych i lokali usługowo-handlowych zlokalizowanych przy ul. Hermana i Krzywoustego będzie możliwy ulicą Łukasiewicza przez plac budowy wyłącznie od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia – Miodowa.

Ruch przez skrzyżowania:

  • Nowowiejskiego – Łukasiewicza,
  • Kobylińskiego – Łukasiewicza
  • Tysiąclecia – Miodowa – Łukasiewicza

będzie możliwy, jednak bez możliwości wjazdu na remontowane odcinki ul. Łukasiewicza.

W pierwszej kolejności modernizacja będzie polegać na budowie kanalizacji deszczowej. Potem powstaną nowa jezdnia, chodniki i zjazdy na poszczególne posesje oraz zatoki postojowe, droga rowerowa i nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.

Objazdy dla autobusów KM Płock:

  • Linia nr 4 skierowana zostanie z ul. Sienkiewicza prosto ulicami Nowowiejskiego -Topolowa – Al.  Kobylińskiego do przystanku Kobylińskiego, gdzie znajduje się pętla. Przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich (ul. Nowowiejskiego) zlokalizowane zostaną przystanki zastępcze, za przystanki „Nowowiejskiego 01,  02”.
  • Linie nr 20, 26, 33 i 35 zostaną skierowane od skrzyżowania ul. Łukasiewicza – Miodowa – Tysiąclecia w ul. Tysiąclecia – Bielska do skrzyżowania z Al. Jachowicza, gdzie linie powrócą na swoje stałe trasy.
  • Linia nr 24 skierowana zostanie objazdem z ul. Sienkiewicza prosto w ul. Nowowiejskiego – Topolową do Al. Kobylińskiego, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę. Na ul. Nowowiejskiego zlokalizowane zostaną przystanki zastępcze.
  • Nieczynne będą przystanki Hermana 01 i 02 oraz Nowowiejskiego 01 i 02 przy ul. Łukasiewicza.

Planowane zakończenie prac na tym odcinku do 31.08.2023 r.

* * *

Trwają także prace na ul. Łukasiewicza na odcinku od ul. Długiej do ul. Zglenickiego. Objazdy są wyznaczone ul. Długą i drogami przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny.

Na odcinku od ulicy Długiej do Bramy nr 2 oraz od Bramy nr 2 do „ronda tymczasowego” oraz przy Bramie nr 2 ustawione zostały krawężniki, ułożono opaski, wykonano konstrukcję nawierzchni jezdni (bez warstwy ścieralnej).

Odcinek od „ronda tymczasowego” do Bramy nr 10 – ustawione zostały krawężniki, ułożono opaski – po stronie północnej.

Od 14 kwietnia wykonywana jest sukcesywnie konstrukcja nawierzchni jezdni – po stronie północnej,  a od 18kwietnia rozpoczęło się odcinkowe układanie podbudowy asfaltowej. Pod koniec kwietnia planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową ciągu pieszo- rowerowego na odcinku od ulicy Długiej do Bramy nr 2. Prace związane z oświetleniem ulicznym są zrealizowane w około 75 proc.

Koszt inwestycji wynosi nieco ponad 73,6 mln zł. Samorząd Płocka pozyskał z Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowanie w wysokości 30 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano zgodnie z umową do końca października 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *