ARTYKUŁY

Podpisanie umowy na dostawę węgla przez PGE Paliwa sp. z o.o

W dniu 22.11.2022 r. Prezydent Miasta Płocka podpisał z PGE Paliwa sp. z o.o. umowę na realizację dostaw węgla kamiennego dla płocczan. Zawarta umowa obejmuje dostarczenie pierwszej transzy węgla kamiennego (w sortymentach ekogroszek i orzech). Kolejne zamówienia na węgiel będą wysyłane do PGE sukcesywnie, w miarę składania wniosków przez mieszkańców.

Jak informują przedstawiciele PGE Paliwa węgiel posiada niezbędne certyfikaty jakości i pochodzi z Kolumbii. Dostarczony zostanie do składu w Kutnie. Stamtąd węgiel w imieniu miasta Płocka odbierać będą przedsiębiorcy, którzy zajmą się jego dystrybucją. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze transporty będą możliwe już w przyszłym tygodniu. Aktualnie mieszkańcy Płocka złożyli 651 wniosków o zakup preferencyjny węgla, łącznie na prawie 960 ton.

Również dziś w auli ratusza odbyło się kolejne spotkanie z przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą z miastem w zakresie sprzedaży węgla na rzecz mieszkańców, precyzujące warunki współpracy. Ostateczne deklaracje przedsiębiorców o gotowości do zawarcia z miastem umowy w tym zakresie poznamy jeszcze dziś.

 

Urząd Miasta Płocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *