NA SYGNALE

Sprawca kradzieży rozbójniczej w rękach płockiej policji

Płoccy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. 37-letni mężczyzna ukradł towar z jednego ze sklepów w Płocku, po czym użył przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Sprawcy grozi teraz do 5 lat więzienia.
W czwartek, w jednym ze sklepów na terenie Płocka doszło do kradzieży towaru. Mężczyzna, który wyniósl skradzione wcześniej artykuły spożywcze poza teren sklepu, nie płacąc. Został zauważony przez pracownika ochrony. Ochroniarz podjął próbę ujęcia sprawcy na parkingu. Dogonił złodzieja, a ten zaczął szarpać się, uderzać i kopać  interweniującego pracownika sklepu. Ochroniarz  zdołał jednak ująć mężczyznę.

Zdarzenie zostało natychmiast zgłoszone na Policję. Kryminalni z Wydziału do Wali z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy Policji zajęli się tą sprawą. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

Kradzież rozbójnicza w przypadku mniejszej wartości mienia, zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *