INNEPOLECANE

Drzewa dla młodych płocczan po raz szósty

1 czerwca startuje szósta odsłona akcji „Drzewa Młodych Płocczan”, dzięki której rodzice mogą uczcić narodziny swojej pociechy posadzeniem drzewa. W całym Płocku rośnie już 165 takich drzew. Poznacie je po charakterystycznych tabliczkach z imionami i datami, które stoją przy nich. Zapraszamy rodziców do udziału w akcji!

W tym roku 58 drzew będzie mogło zyskać małego patrona. Rośliny będą sadzone jesienią na osiedlach: Wyszogrodzka, Łukasiewicza, Skarpa, Miodowa, Borowiczki, Międzytorze i Zielony Jar wg planu opracowanego przez urząd miasta. 

Posadzić drzewo może każdy pełnoletni mieszkaniec miasta, którego dziecko urodziło się w okresie od 1 czerwca 2021 roku do 1 czerwca 2022 roku (dla każdego dziecka można posadzić 1 drzewo). Warunkiem udziału jest meldunek w Płocku, co będzie weryfikowane. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny, a zakup drzew i pamiątkowych tabliczek, które rodzice mogą ustawić przy drzewach, leży po stronie miasta.

Aby zgłosić się do akcji „Drzewa Młodych Płocczan”, należy wypełnić formularz, który będzie aktywny od 1 czerwca do 1 września 2022 roku. W przypadku wyczerpania puli drzew przewidzianych do posadzenia, formularz zgłoszeniowy zostanie wyłączony wcześniej.

Wszelkie pytania i uwagi można kierować na adres e-mail dedykowany akcji: drzewamlodych@plock.eu.

Dokumenty:

 

UM Płock

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *