NA SYGNALE

Kradł w sklepach, teraz odpowie przed sądem

Podejrzanego o kradzież elektronarzędzi zatrzymali we wtorek policjanci, po tym jak pracownicy ochrony jednej z palcówek handlowych w Płocku ujęli 35-latka. Nie było to pierwsze przewinienie złodzieja w tym sklepie i jedno z wielu na terenie miasta i powiatu płockiego. Za popełnione czyny grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

24 stycznia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku otrzymał zgłoszenie od jednej z placówek handlowych, że przebywający na jej terenie klient ujęty został przez pracowników ochrony za liniami kas z elektronarzędziami, wartymi około 1400 zł.

Na miejscu policyjny patrol zatrzymał mężczyznę. Okazał się nim 35-latek, karany wcześniej za podobne kradzieże oraz włamania. W ostatnim czasie policjanci kilkakrotnie stawiali złodziejowi zarzuty za podobne przestępstwa i wykroczenia. Mundurowi ustalili również, że jest to jego kolejna kradzież w tym sklepie w przeciągu kilku dni. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili sprawcy zarzuty przestępstwa kradzieży na łączną kwotę ponad 2 000 zł. Teraz za swoje poczynania będzie tłumaczył się przed sądem.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za dokonanie kradzieży, sprawcy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *