NA SYGNALE

Policja przejęła 20 kg narkotyków

To była bardzo dobrze  zorganizowana akcja płockich policjantów zajmujących się zwalczaniem  przestępczości narkotykowej. W jej wyniku  wprowadzania do obrotu i posiadanie zabronionych  substancji to mężczyźni w wieku od 24 do 27 lat. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, czwórka podejrzanych została  tymczasowo aresztowana.

Policyjna akcja uderzająca w przestępczość narkotykową przeprowadzona została w środę rano w miejscowości Wola Łącka. Tam  policjanci na drodze krajowej zatrzymali do kontroli dwa pojazdy. Kryminalni w wyniku operacyjnych ustaleń mieli wiedzę, że podróżujący  tymi pojazdami mężczyźni mogą wprowadzać do obrotu narkotyki. Ustalenia policjantów okazały się trafne.

W jednym z pojazdów, którymi podróżowali podejrzani, policjanci  zabezpieczyli znaczne ilości marihuany, zapakowane w foliowe worki. W+ kolejnym z aut również ujawnili narkotyki. W tropieniu ukrywanych  środków udział brała Ajra, policyjny pies służbowy wraz ze swoim  przewodnikiem. W pojazdach policjanci zabezpieczyli blisko 4,5 kg  marihuany. Ale to był  dopiero początek realizacji kryminalnych z+ Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy.

Na terenie posesji jednego z zatrzymanych policjanci ujawnili ponad 15 kg narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę i kokainę, które 26-latek  ukrywał w foliowych workach w beczkach. W tym czasie kolejni policjanci  przeszukiwali w Płocku mieszkanie wynajmowane przez kolejnego z  zatrzymanych, gdzie znaleźli kilkadziesiąt gramów nielegalnych środków.

Efektem policyjnej akcji, było zabezpieczenie blisko 20 kg narkotyków, które miały trafić na okoliczny rynek.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu sierpeckiego (24-27+lat). Na  podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator z  Prokuratury Rejonowej w Gostyninie wszczął śledztwo i przedstawił wszystkim podejrzanym zarzut wprowadzenia do obrotu narkotyków. Za ten czyn grozi im do 12 lat więzienia. Ponadto 26 i 27-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.

Sąd zdecydował, że wszyscy zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *