NA SYGNALE

Obywatelskie ujęcie kierowcy z promilami

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynił świadek, który nie dopuścili nietrzeźwego kierującego do dalszej jazdy, a na miejsce wezwał patrol policji. Jak się okazało, 33-letni obywatel Ukrainy miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut.

Wczoraj wieczorem  policjanci wezwani zostali do miejscowości Maszewo Duże, gdzie w rejonie sklepu świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Ujęty mężczyzna był agresywny, ale pomimo tego świadek skutecznie uniemożliwiał mu dalszą jazdę zabierając kluczyki ze stacyjki forda. Patrol policji, który przybył na miejsce zbadał stan trzeźwości mężczyzna. Okazało się, że ma on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

33-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu.  Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut, zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Serdeczne podziękowania należą się świadkowi, który stanowczo zareagował na widok nietrzeźwego za „kółkiem” i uniemożliwił mu dalszą jazdę, której finał mógłby być tragiczny w skutkach. Taka postawa jest godna naśladowania !

Policjanci przypominają ! Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał !!!

 

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *