NA SYGNALE

Nie dość, że był pijany to miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci z posterunku w Starej Białej zatrzymali do kontroli drogowej seata. Za kierownicą pojazdu siedział młody mężczyzna, od którego czuć było silną woń alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że 21-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jazda pod wpływem alkoholu nie była w jego życiu jednorazowym incydentem.

W niedzielę po północy policjanci z posterunku w Starej Białej zatrzymali do kontroli seata. Już w pierwszym momencie mundurowi nabrali podejrzeń, że młody mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu jest nietrzeźwy. Podejrzenie to szybko potwierdziło badanie policyjnym alkomatem. 21-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie i niestety nie było to jedyne, poważne przewinienie młodego kierowcy.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mieszkaniec powiatu płockiego nie miał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami, a jazda pod wpływem alkoholu nie była jednorazową sytuacją. Mężczyzna miał już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

21-latek będzie przed sądem odpowiadał za popełnione przestępstwa. Grozi mu nawet kara do 5 lat więzienia.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *