ARTYKUŁYINNEPOLECANE

Bezzałogowce na pierwszej linii #SilneWsparcie

Kolejne Grupy Rozpoznania Obrazowego WOT wykorzystujące bezzałogowce FlyEye wspierają działania Straży Granicznej w rejonie brygad objętych alertem gotowości. Działanie jest odpowiedzią na zmieniającą się sytuację w rejonie przygranicznym.

Od ponad 2 miesięcy, przez całą dobę kilkanaście specjalistycznych dronów Wojsk Obrony Terytorialnej patroluje polsko-białoruską granicę. Dzięki narzędziu, jakim są bezzałogowce codziennie wykrywane są grupy migrantów na granicy.

Od poniedziałku, 8 listopada, dla żołnierzy brygad: podlaskiej, lubelskiej oraz warmińsko-mazurskiej podwyższony został alert gotowości, co oznacza że od godziny 10.30 blisko 8 tysięcy Teryterialsów pozostaje w 6-godzinnej gotowości do natychmiastowego stawiennictwa.

W odpowiedzi na agresywne działania strony białoruskiej – konwojowanie tysięcy osób w kierunku polskiej granicy – dodatkowe Grupy Rozpoznania Obrazowego WOT wykorzystujące bezzałogowce FlyEye zostało skierowanych do wsparcia działania Straży Granicznej i żołnierzy brygad objętych alertem gotowości

Bezzałogowce rozpoznawcze FlyEye są bardzo efektywnym narzędziem, które sprawdza się w dozorowaniu granicy, identyfikowaniu miejsc podejścia imigrantów, ich aktywności, w tym przygotowań do nielegalnego przejścia przez granicę polsko – białoruską. Dzięki kamerom dziennym oraz nocnym – termowizyjnym możliwe jest prowadzenie obserwacji przez całą dobę.

 

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *