NA SYGNALE

Uciekał skradzioną ciężarówką, najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Zatrzymany przez policjantów 43-latek został wczoraj tymczasowo aresztowany. Podejrzany najpierw doprowadził do kolizji z samochodem ciężarowym, po czym wypchnął z samochodu kierującego scanią. Sam wsiadł za kierownicę ciężarówki i ruszył, uciekając drogą krajową. Dzięki dobrze zorganizowanym działaniom pościgowym, został zatrzymany. Mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego usłyszał zarzuty rozboju, posiadania zabronionych substancji i uszkodzenia mienia. Grozi mu do 12 lat więzienia.

We wtorek dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji i kradzieży pojazdu, do której doszło w miejscowości Warszewka w gminie Drobin. Sprawca – kierowca osobowego volvo po uderzeniu w naczepę samochodu ciężarowego, wysiadł z pojazdu po czym wypchnął siedzącego za kierownicą scanii mężczyznę i szybko odjechał ciężarówką, porzucając swój pojazd.

W odpowiedzi na tę informację szybko w pościg za uciekającym sprawcą ruszyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy. O pościgu poinformowani zostali również policjanci z ościennych jednostek Policji.

Mężczyzna nie reagował na sygnały policjantów do zatrzymania pojazdu. Ostatecznie ciężarówka została zatrzymana w miejscowości Nacpolsk, na punkcie blokadowym ustawionym przez policjantów z płońskiej drogówki. Uciekinierem okazał się 43-latek z powiatu piaseczyńskiego. Mężczyzna miał przy sobie kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz marihuanę.

43-latek był trzeźwy, nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego przez płockich policjantów, podejrzany usłyszał zarzuty. Wczoraj decyzją sądu mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *