HEADY PARKINNE

Przygarnij pelargonię

Piękne pelargonie, które przez całe lato cieszyły oczy w Parku Północnym, teraz może mieć każdy. Miasto rozda sadzonki chętnym. Zapraszamy w piątek 29 października o 12:00 pod stróżówkę przy wejściu do parku od strony ul. Łączniczek.

W dobre ręce trafi ok. 500 roślin. Odpowiednio przezimowane będą ozdobą płockich balkonów lub parapetów w przyszłym roku. Rad o ich pielęgnacji udzielą na miejscu pracownicy urzędu odpowiedzialni za miejską zieleń.

Każdy zainteresowany odbierze maksymalnie 3 sadzonki. Będą opakowane w doniczki z recyklingu, mieszkańcy powinni zabrać torbę, aby ułatwić sobie transport roślin.

O szczegółach akcji „Przygarnij pelargonię” informuje nowo utworzony facebookowy profil Czysty Płock (@czystyplock), prowadzony wspólnie przez dwa ratuszowe wydziały: kształtowania środowiska oraz spraw komunalnych. Profil powstał, aby ułatwić rozmowę i wymianę myśli o naszym otoczeniu, zwłaszcza zieleni w Płocku. Będą tu także publikowane informacje o działaniach Miasta związanych ze środowiskiem, ochroną powietrza, czy czystością. Warto go obserwować, aby być na bieżąco.

A w najbliższy piątek w samo południe zapraszamy do Parku Północnego. Podarujmy nowe życie miejskim pelargoniom!

 

UM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *