NA SYGNALE

Pięciu nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu

Podczas minionego weekendu na drogach regionu płockiego nie brakowało kierowców, którzy prowadzili pojazd na „podwójnym gazie”. Jeden z nich, mając blisko 2,5 promila w organizmie próbował wprowadzić w błąd interweniujących policjantów podając fałszywe dane osobowe. 43-latek w konsekwencji trafił do policyjnego aresztu, gdzie dołączył do niego mieszkaniec powiatu, który z ponad dwoma promilami w organizmie i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę daewoo. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy usłyszą zarzuty, za które grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podczas minionego weekendu na drogach regionu płockiego policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych kierowców. W piątkową noc na osiedlu Podolszyce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 26-latka, który nie dość, że był nietrzeźwy to jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Niestety nie on jedyny wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością nie tylko wobec siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

W niedzielne popołudnie na terenie gminy Mała Wieś, policjanci zatrzymali do kontroli daewoo, za kierownicą którego siedział nietrzeźwy 60-latek. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu i jak się okazało, nie powinien był w ogóle siadać za kierownicę, bo obowiązuje go kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. 60-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie dołączył do zatrzymanego w sobotni wieczór płocczanina. 43-latek został zatrzymany po tym jak z ponad dwoma promilami alkoholu w organizmie kierował audi, a w trakcie czynności próbował wprowadzić w błąd interweniujących funkcjonariuszy podając fałszywe dane osobowe.

Kolejni z promilami za „kółkiem”  wpadli podczas policyjnych kontroli na terenie Płocka. Wszystkim nietrzeźwym kierowcom grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności a niestosującym się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów nawet 5 lat więzienia.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *