NA SYGNALE

Nietrzeźwa kobieta za kierownicą opla ujęta przez świadków

Wzorową postawą wykazali się świadkowie, którzy wczoraj powiadomili policję o nietrzeźwej kierującej oplem. Obywatelska postawa być może zapobiegła tragedii, ponieważ okazało się, że zatrzymana kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie. 55-latka za swoje zachowanie będzie odpowiadać przed sądem. Grozi jej wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny płockiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwej kierującej na terenie gminy Słubice. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy na miejscu zastali świadków i nietrzeźwą kobietę. Jak się okazało, 55-latka kierowała oplem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Świadkowie uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę, odbierając jej kluczyki od auta. Ich postawa jest wyrazem wyraźnego sprzeciwu dla nietrzeźwych kierowców, którzy są potencjalnymi zabójcami na drogach.

Policja przypomina!

Kwestie ujęcia obywatelskiego reguluje art. 243 kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z treścią tego przepisu, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *