NA SYGNALE

Zatrzymany z blisko 4 promilami za kierownicą i nielegalnym tytoniem

Wczoraj do policyjnego aresztu trafił 46-latek. Mieszkaniec powiatu nowodworskiego z blisko 4 promilami alkoholu w organizmie i bez uprawnień, wsiadł za kierownicę opla po czym doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Ponadto w jego pojeździe policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń. Przed 46-latkiem poważne konsekwencje prawne wiążące się z karą pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Wczoraj rano do oficera dyżurnego płockiej komendy Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Chmielewo. Na miejscu zdarzenia za kierownicą jednego z aut, policjanci zastali mężczyznę, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 46-latek kierujący oplem miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia mundurowi ustalili, że kierujący oplem wykonał gwałtowny skręt w lewo i uderzył w wyprzedzającą go toyotę. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Podczas czynności policjanci w pojeździe nietrzeźwego kierowcy ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy. 46-latek został zatrzymany i przebywa w policyjny areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *