NA SYGNALEUncategorized

Wypadek z udziałem pieszej. Policjanci apelują o ostrożność!

Dzisiaj po godz. 10 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Gałczyńskiego – Miodowa w Płocku. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy Policji na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 52 –letni kierujący toyotą potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę, która na skutek siły uderzenia upadła na pojazd znajdujący się na sąsiednim pasie ruchu. 44-latka z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Funkcjonariusze zatrzymali już 52-letniemu płocczaninowi uprawnienia do kierowania pojazdami.

Płoccy policjanci apelują o ostrożność !

Pamiętajmy. W każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na jezdnię.

Pieszy w zderzeniu z rozpędzonym autem stoi na straconej pozycji . Dlatego wzajemny szacunek na drodze pomiędzy zmotoryzowanymi i pieszymi w połączeniu z przestrzeganiem przepisów i pokorą jest jedyną alternatywą, aby podobnych wypadków było jak najmniej. Piesi muszą też pamiętać o tzw. metodzie ograniczonego zaufania nawet w takich miejscach, jak oznakowane przejścia dla pieszych. Warto również zadbać o odblaski i korzystać z nich nawet w terenie zabudowanym. Dzięki temu piesi będą dużo bardziej widoczni, a przez to bezpieczniejsi.

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *