NA SYGNALE

Zatrzymany złodziej katalizatorów grasujący w mieście

Skuszony szybkim i łatwym zarobkiem 22-latek kradł katalizatory z samochodów zaparkowanych na terenie miasta. Jego przestępczy proceder zakończyli jednak policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Wczoraj 22-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży kilkunastu katalizatorów, które wycinał z samochodów różnych marek. Grozi mu do 5 lat więzienia.

To już kolejna osoba zatrzymana do kradzieży katalizatorów. Sprawcy tych przestępstw kuszeni szybkim i łatwym zarobkiem, najczęściej nocą, niezauważeni wycinają z zaparkowanych aut katalizatory po czym szybko swoje łupy sprzedają do różnych odbiorców.

 

Sprawą kradzieży katalizatorów z aut zaparkowanych na terenie miasta zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Wczoraj w wyniku operacyjnych ustaleń zatrzymali 22-latka podejrzanego o liczne kradzieże katalizatorów. Mieszkaniec powiatu płockiego wycinał je z zaparkowanych na terenie miasta samochodów marki opel, honda i mercedes. Jego przestępczy proceder zakończyli policjanci.

 

Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili 22-latkowi zarzuty kradzieży 13 katalizatorów. Podejrzany przyznał się do tych zarzutów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

KMP w Płocku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *