NA SYGNALE

Zatrzymany za fałszywe prawo jazdy

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy podczas patrolowania drogi krajowej nr 10 zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena w związku z popełnionym wykroczeniem przez kierującego tym pojazdem. W trakcie kontroli policjanci nabrali podejrzeń co do autentyczności dokumentu prawa jazdy, którym posługiwał się 49-latek. To, że dokument może być fałszywy wskazywały chociażby różnice w grafice.

Podczas sprawdzenia w bazach danych okazało się, że mieszkaniec powiatu płońskiego nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. W tym momencie przypuszczenia mundurowych co do posługiwania się przez kierowcę volkswagena fałszywym dokumentem potwierdziły się. W trakcie czynności mężczyzna ostatecznie przyznał, że dokument został podrobiony.

49-latek został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzuty podrobienia oraz  posługiwania się fałszywym dokumentem. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Para płocczan usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniami

Para płocczan usłyszała kilka zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniami oraz usiłowań kradzieży. 34-latka i jej wspólnik zostali namierzeni przez kryminalnych z Komisariatu Policji w Płocku po tym jak włamali się na do pawilonu, skąd chcieli ukraść aluminiowe elementy oraz uszkodzili zaparkowany na posesji pojazd, którym chcieli wywieźć swój łup. 30-letni płocczanin po usłyszeniu zarzutów trafił do więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w  Płocku otrzymali zawiadomienie w sprawie włamania i usiłowania kradzieży aluminiowych elementów konstrukcji z pawilonu na jednym z płockich osiedli. Świadek widział uciekających sprawców, których na szczęście spłoszył swoją wizytą. Na miejscu policjanci ustali, że złodzieje otworzyli drzwi od  zaparkowanego na posesji volkswagena, uszkodzili stacyjkę po czym pakowali do niego aluminiowe elementy. Zdobyty łup jak się później okazało, chcieli tym pojazdem wywieźć z terenu posesji.

Do działań aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawców ruszyli kryminalni z komisariatu w Płocku. Szybko namierzyli podejrzewanych, którymi okazali się płocczanie. W trackie czynności policjanci ustalili również, że odpowiadają oni za inne kradzieże z włamaniami na terenie miasta oraz usiłowania kradzieży.

34-latka po usłyszeniu kilku zarzutów została zwolniona natomiast jej 30-letni wspólnik po zarzutach trafił do więzienia. Płocczanin był już poszukiwany przez organy ścigania.

 

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *