NA SYGNALE

5 osób zatrzymanych za przestępczość narkotykową

Policjanci z płockiej komendy i posterunku w Łącku zatrzymali pięć osób, w wieku 17-37 lat związanych z przestępczością narkotykową. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, dwóch z zatrzymanych podejrzanych o posiadanie, handel i wprowadzanie do obrotu substancji psychoaktywnych zostało aresztowanych. Pozostali z zatrzymanych objęci zostali policyjnym dozorem.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy i posterunku w Łącku przeprowadzili działania zwalczające przestępczość narkotykową w wyniku, których zatrzymali aż pięć osób, w wieku 17-37 lat. Wszyscy to mieszkańcy powiatu płockiego. W akcji pod okiem przewodnika brał udział pies służbowy wyszkolony do wykrywania narkotyków, którego pomoc jest nieoceniona podczas wielu działań.

Podczas policyjnej akcji, funkcjonariusze w miejscu zamieszkania 34-latka oraz w jego samochodzie, zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów marihuany i amfetaminy. Oprócz posiadania przez mieszkańca powiatu środków odurzających, mężczyzna podejrzany jest o wielokrotne udzielanie narkotyków innym osobom. O podobny czyn podejrzany jest kolejny z zatrzymanych. 37-latek w celu osiągnięcia korzyści majątkowej brał udział w obrocie amfetaminą. Pozostali z zatrzymanych, a wśród nich 17-latka, podejrzani są o posiadanie narkotyków, które ukrywali w swoich miejscach zamieszkania.

Prokuratura Rejonowa w Gostyninie na podstawie zebranego materiału dowodowego, skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego 34 i 37-latka. Sąd do tego wniosku przychylił się i aresztował mężczyzn.

Wobec trójki pozostałych podejrzanych, prokuratura zastosowała policyjny dozór.

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *