POMAGAMY

Orzeszce i Okruszce człowiek odebrał prawo do życia.

Jedną decyzją człowiek zakończy świat Orzeszki i Okruszki. Jednym telefonem odebrał prawo do życia. Kilka ukradkiem wypowiedzianych zdań i karuzela śmierci ruszyła. Na podwórze wtacza się ciężarówka handlarza. Z hukiem opada trap. W porannej mgle, jak duchy, wspinają się na trap matka i córeczka, obie skazane na rzeź. I na nic ich ostatnie żałosne rżenie. Na nic błaganie o litość. Po chwili samochód milknie w oddali i zapada cisza. Martwa cisza. Był koń. Teraz w garści są judaszowe srebrniki. Konia nie ma.

Orzeszka szturcha nosem swoją ukochaną Okruszkę. Ona wie, że zbliża się koniec. Przerażonymi oczami patrzy to na nas, to na handlarza. Maleńką Okruszkę zagania jak najbliżej siebie. Robi co może, choć wie, że nie zdoła jej uratować. Nie może nic. Jest tylko kalekim kucykiem, a kucyki nie mają żadnego prawa głosu.

Orzeszkę oszukał człowiek. W wyniku choroby i zaniedbania ma zdeformowane, pałąkowato wygięte nóżki. Miała mieć dom na zawsze, ale gdy okulała, właściciele już jej nie chcieli. By zarobić na niej więcej, postanowili ją zaźrebić i wysłać na rzeź razem z dzieckiem.

Orzeszka i Okruszka są już u handlarza. Są tu najmniejsze i najsłabsze. Uwiązane w korytarzu, jedzą i śpią na pełnym odchodów betonie. Nie potrwa to już długo. Jeśli nie odkupimy ich do piątku, pojadą na rzeź.

Szanowni Państwo, błagamy o litość do Orzeszki i jej maleńkiej Okruszki. By je ocalić i przewieźć, potrzeba 5600 zł. Wiemy, że pomagacie, ile tylko możecie, ale wiemy też, że jeśli nic nie zrobimy dzisiaj, za kilka dni dla Orzeszki i Okruszki będzie już za późno. Poganiane elektrycznymi pałkami, przerażone pójdą na rzeź. I nie będziemy mogli dla nich już nic nigdy zrobić.

 

Błagamy Was, pomóżcie.

Dziś dla nich liczy się każdy grosz i każda złotówka.

 

 

Dowiedz się więcej na

www.centaurus.org.pl

oraz pod numerem 518 569 487 (Karolina)

 

Jeśli możesz dokonaj darowizny z tytułem

 

ORZESZKA I OKRUSZKA

na konto PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Fundacja Centaurus, ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

 

 

PAYPAL: kontakt@centaurus.org.pl z tytułem

 

 

ZA KAŻDĄ POMOC BARDZO CI DZIĘKUJEMY

 

Więcej informacji pod numerem 518 569 487

lub na www.centaurus.org.pl

 

FUNDACJA CENTAURUS 2021

  1. Wałbrzyska 6-8, Wrocław 52-314

 

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to ponad 1200 ocalonych koni, 50 osiołków, kilkaset psów i kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia, ratowanie nie byłoby możliwe.

 

 

Image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *