NA SYGNALE

Areszt dla podejrzanego o rozboje i kradzież samochodu

Zatrzymany przez policjantów 36-latek podejrzany o kradzież samochodu i kaset z pieniędzmi w dwóch płockich sklepach, decyzją sądu został aresztowany. Wczoraj w płockiej prokuraturze usłyszał zarzuty rozboju i kradzieży rozbójniczej. Mieszkańcowi powiatu płockiego grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. W sobotę tj. 24 kwietnia policjanci otrzymali zgłoszenia o dwóch rozbojach w sklepach na terenie miasta, podczas których sprawca działał w ten sam sposób – odpychał ekspedientki od kasy po czym wyrywał z lady metalowe kasety z pieniędzmi. Uciekając z ostatniego miejsca przestępstwa uszkodził swoje auto więc wpadł na pomysł, aby ukraść inny pojazd ,,metodą na policjanta”. Plan ten zrealizował a jego ofiarą padła kobieta, która właśnie parkowała swój pojazd. Podejrzany podbiegł do kierującej renault, przedstawił się za policjanta i polecił aby natychmiast wysiadła z pojazdu. Kiedy zdezorientowana sytuacją kobieta wysiadała, ten wsiadł za kierownicę i ją odepchnął, a później odjechał.

 

Szybko jednak został namierzony przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy Policji. Podejrzanym o kradzież i rozboje okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu płockiego. W skradzionym renault przewoził metalową kasetę z pieniędzmi.

 

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, która wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 36-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd do tego wniosku przychylił się. Podejrzany 36-latek został aresztowany na trzy miesiące. Za przestępstwa których się dopuścił  grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

KMP w Płocku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *