INNE

Pokaz multimedialny na ratuszu z okazji 100-lecia nadania Krzyża Walecznych

Płocki ratusz będzie tłem dla wyjątkowego multimedialnego pokazu za sprawą techniki video mappingu. W nadchodzący długi weekend – od 30 kwietnia do 3 maja – tuż po zapadnięciu zmroku różnokolorowe światło zmieni elewację zabytku. Przeniesiemy się do Płocka sprzed stu lat.

 W artystycznej formie, dzięki wyświetlanym grafikom, w symboliczny sposób nawiążemy do 100-lecia odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych za bohaterstwo jego mieszkańców w wojnie polsko-bolszewickiej. Na przygotowanych animacjach pojawią się postacie, które swoimi działaniami w 1920 i 1921 roku zapisały się w historii naszego miasta, m.in. Marcelina Rościszewska, Antolek Gradowski, Tadzio Jeziorowski i marszałek Józef Piłsudski.

Zapraszamy od 30 kwietnia do 3 maja na nocny spacer na Stary Rynek. Każdego wieczora animacje będą prezentowane kilkukrotnie, aby każdy mógł bezpiecznie je obejrzeć. Początek pierwszego pokazu codziennie ok. 20:30.

Świetlne widowisko przygotował Urząd Miasta Płocka razem z Płockiem Ośrodkiem Kultury i Sztuki. Partnerami tego przedsięwzięcia są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Biuro Programu Niepodległa oraz firma MIRBUD S.A.

W poszukiwaniu bieżących informacji o mappingu warto śledzić wydarzenie na fb: https://bit.ly/3nx7cUV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *