NA SYGNALE

Schowek na nielegalny tytoń w damskiej przymierzalni

62-latka w swoim pawilonie odzieżowym na targowisku miejskim przechowywała nielegalny tytoń. W przymierzalni kobieta miała specjalny schowek, który skrupulatnie ukryty był za lustrem i zasłonami. Został on odkryty przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą, którzy w wyniku przeszukania pawilonu ujawnili 14 tysięcy sztuk papierosów z przemytu oraz krajankę tytoniową i nielegalny spirytus. 62-letnia właścicielka towaru została zatrzymana.

Wczoraj operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy Policji, podczas działań na jednym z targowisk miejskich, podjęli czynności wobec kobiety oferującej przechodniom papierosy. 62-latka nielegalny tytoń wynosiła klientom z pawilonu odzieżowego. Podczas przeszukiwania pawilonu uwagę policjantów zwróciło wiszące lustro. Kiedy odsłonili zasłony wiszące przy nim, zauważyli drzwiczki w ścianie. Były one dobrze zabezpieczone, a przycisk do nich był skrupulatnie ukryty. Kiedy policjanci otworzyli drzwiczki za nimi ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy.

62-letnia właścicielka nielegalnego tytoniu była ogromnie zaskoczona, że operacyjni odkryli jej schowek. W toku dalszego przeszukania policjanci ujawnili w jej pawilonie 14 tysięcy papierosów, 10 kg krajanki tytoniowej oraz 8 litrów nielegalnego spirytusu.

Obywatelka Armenii została zatrzymana. Grozi jej wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *