NA SYGNALE

Nietrzeźwi na drogach. 2,5 promila w organizmie 63–latki

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Radzanowie zatrzymali do kontroli daewoo. Za kierownicą pojazdu siedziała kompletnie pijana kobieta, która gminną drogą jechała „wężykiem”. 63-latka miała w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Niestety nie była ona jedynym nietrzeźwym kierowcą na płockich drogach, bo tuż po północy mundurowi wyeliminowali z ruchu kierującego dacią. 22-latek nie dość, że kierował z ,,promilami” to nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Niedopowiedzianym kierowcom grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Posterunku Policji w Radzanowie podczas popołudniowego patrolowania gminnych dróg zauważyli daewoo, którego kierująca ma wyraźny problem z utrzymaniem prostoliniowego toru jazdy. Mundurowi postanowili przerwać tą niebezpieczną jazdę zanim na drodze dojdzie do tragedii. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedziała kompletnie pijana kobieta. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u 63-latki blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Kilkanaście minut po północy mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy policji, na osiedlu Podolszyce zatrzymali do kontroli kierującego dacią. Podróżujący wraz ze swoją znajomą 22-latek, zbadany został na zawartość alkoholu w organizmie. Policyjne urządzenie wykazało u mieszkańca powiatu płockiego, blisko półtora promila alkoholu. Kontrola wykazała kolejne przewinienie młodego kierowcy. 22-latek nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Niedopowiedzianym kierowcom  grozi  kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *