GORĄCY NEWSNA SYGNALE

Zachowaj ostrożność podczas Narodowego Spisu powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

W związku z rozpoczynającym się od dzisiaj Narodowym Spisem powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, płocka policja apeluje o zachowanie ostrożności ! Szczególny apel kierujemy do seniorów. Prosimy również, aby porozmawiać ze swoimi bliskimi (starszymi osobami) i ostrzec ich, że oszuści mogą wykorzystać ich ufność i próbować wyłudzić podczas spisu, dane do kont bankowych.

Porozmawiajmy zanim będzie za późno ….

Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy, zostaną spisani jedną z dwóch innych metod:

– wywiadu telefonicznego wspieranego programem komputerowym (CATI)

– wywiadu bezpośredniego prowadzonego przez rachmistrza spisowego i rejestrowanego na elektronicznym urządzeniu przenośnym (CAPI)

Obie metody, wywiad telefoniczny i bezpośredni, polegają na zebraniu danych od osób fizycznych objętych spisem powszechnym. Wobec każdego respondenta jest dobierana i stosowana jedna, odpowiednia dla niego metoda. Bardzo ważne jest przy tym bezpieczeństwo danych. Pamiętajmy, że podczas tych metod spisu, nikt nie powinien żądać od nas podania danych do kont oraz kart bankowych.  Pod żadnym pozorem takich danych nie udostępniajmy ! To działanie oszusta, który chce wyłudzić od nas dane aby wykraść pieniądze z konta.

A jakie dane będą zbierane w czasie NSP 2021? Tu znajdziesz odpowiedź https://spis.gov.pl/jakie-dane-bedziemy-zbierac-w-narodowym-spisie-powszechnym-ludnosci-i-mieszkan-2021/

Apelujemy aby ostrzec seniorów, że taki spis właśnie się rozpoczął i żeby pod żadnym pozorem danych do kont bankowych nie podawać!KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *