ARTYKUŁYPOLECANE

Dzień Sołtysa. Trwa nabór wniosków na wsparcie inicjatyw sołectw

Na Mazowszu jest 7315 sołtysów, z czego aż 3218 to kobiety. – Sołtysi to od zawsze twórcy życia społecznego i kulturalnego w małych społecznościach. Ich rola jest nie do przecenienia. Są wzorem zaangażowania i odpowiedzialności. Dziś obchodzą swoje święto. Wszystkim sołtysom z Mazowsza dziękuję za ich pracę, pomysły i kreatywność. Równocześnie przypominam o naborze do naszego programu wsparcia na inicjatywy sołeckie. Wiem, że jeszcze wiele możemy wspólnie zrobić – podkreśla marszałek Adam Struzik. 

Trwa nabór do Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE. W poprzednich edycjach środki z budżetu województwa pomogły zrealizować blisko 2800 projektów. Tegoroczny nabór, tak jak w ubiegłych latach to okazja, aby zyskać pomoc na modernizację oświetlenia, rewitalizację skwerów, remont świetlic wiejskich czy rozwój twórczości folklorystycznej. Tylko w zeszłym roku z pomocy samorządu województwa skorzystało ponad 1000 sołectw. W tym roku w puli jest ponad 15 mln zł

Sołectwa będą mogły się starać, tak jak w ubiegłych latach, o wsparcie do 10 tys. zł na  m.in. rewitalizację skwerów, instalacje paneli fotowoltaicznych, remont obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, zakup wyposażenia do świetlic wiejskich i bibliotek, rozwój twórczości folklorystycznej czy rękodzieła ludowego. Wnioski można składać do 26 marca br. 

Liczba wspartych projektów będzie zależeć od wielkości gminy. W przypadku gmin, w których jest mniej niż 28 sołectw – będzie do maksymalnie 5 wniosków, ale tam gdzie sołectw jest więcej niż 60 – gminy będą mogły złożyć nawet 18 wniosków.

 

Szczegóły dotyczące tegorocznego naboru dostępne są na www.mazovia.pl w zakładce „Rolnictwo” – MIAS MAZOWSZE 2021.

 

 

Nadesłał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *