ARTYKUŁYINNE

Ponad 4,5 mln zł na remont dróg wojewódzkich w subregionie płockim

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, inwestycje drogowe należą do najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców. – Remonty dróg to przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Od ponad 20 lat dbamy o stan dróg na Mazowszu. Widać to w każdej części naszego regionu – dodaje marszałek.

Remonty obejmą trzy drogi wojewódzkie. Na terenie gminy Brudzeń Duży modernizacja dotyczy 1,4-kilometrowego odcinka drogi nr 559 od Bądkowa Jeziornego do Bądkowa Kościelnego. Koszt zadania to 995 tys. zł. Prace będą prowadzone także na 2,9-kilometrowym odcinku drogi nr 575 na terenie gminy Iłów – od miejscowości Wołyńskie do Iłowa oraz od Arciechowa do Bieniewa. Remont pochłonie blisko 2,5 mln zł. Z kolei na terenie gminy Gostynin, w miejscowości Lucień remont obejmie 1,5-kilometrowy odcinek drogi nr 573, a jego koszt to ponad 1 mln zł.

Na wszystkich odcinkach roboty drogowe będą obejmować frezowanie nawierzchni, ułożenie nowych nawierzchni bitumicznych, poprawę odwodnienia i odtworzenie rowów, wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu m.in. ustawienie barier ochronnych, ustawienie na poboczu słupków prowadzących oraz wykonanie oznakowania poziomego.

Remont dróg pochłonie ponad 4,5 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu samorządu województwa. Wykonawcą zadania na drodze nr 573 jest P.H.U Prima z Sochaczewa, zaś na drogach nr 575 i 559 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych S.A  Gostynin.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *