NA SYGNALE

Zlikwidowane nielegalnie działające salony gier

Płoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej KAS, zlikwidowali nielegalnie działające salony gier na terenie miasta i powiatu płockiego. Mundurowi zabezpieczyli aż siedem nielegalnych automatów hazardowych oraz cztery zestawy komputowe służące do gier. Za każde nielegalne urządzenie, właścicielkom grozi grzywna w wysokości nawet 100 tysięcy złotych.

We wtorek operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy wraz z  funkcjonariuszami mazowieckiej KAS, przeprowadzili działania w lokalach gdzie według ustaleń, salony działają bez wymaganej koncesji i zezwolenia.

Szybko ustalenia policjantów co do braku legalności salonów, potwierdziły się. W pomieszczeniach na terenie miasta oraz powiatu płockiego, mundurowi zabezpieczyli aż siedem nielegalnych automatów do gier oraz cztery zestawy komputowe służące do hazardu.

Według ustaleń lokale prowadzone były przez kobiety, w wieku 47 i 64 lat. Właścicielki salonów muszą teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za każde nielegalne urządzenie grzywna wynosi 100 tysięcy złotych. Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *