NA SYGNALE

Kolejni nietrzeźwi za ,,kółkiem” stracili uprawnienia

Płoccy policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, każdej doby kontrolują stan trzeźwości kierowców.

Niestety nadal zatrzymują na drogach nietrzeźwych kierowców, którzy za nic mają obowiązujące prawo a przede wszystkim życie swoje i innych uczestników drogi. Wczoraj mundurowi zatrzymali na terenie miasta kolejnych dwóch kierowców z ,,promilami”. Na drodze nie ma miejsca dla pijanych kierowców. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Takie zachowanie niesie za sobą nie tylko odpowiedzialność karną, ale i moralną.

O tym, jakie zagrożenie niesie nietrzeźwy kierowca na drodze wie już chyba każdy, rozsądny użytkownik drogi. Niestety pomimo policyjnych apeli, prowadzonych kontroli jak i również dobrej reakcji ze strony obywateli, nadal na drogach policjanci zatrzymują do kontroli nietrzeźwych kierowców. Przykładem jest wczorajsza doba, podczas której policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierowców z ,,promilami”. Zarówno kierowca renault jak i hondy, za nic mieli obowiązujące prawo a przede wszystkim swoje zdrowie jak i innych uczestników ruchu. Podróżując ulicami miasta jeden z nich miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Na szczęście jazdę 61-letniego kierowcy hondy, przerwali policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego płockiej komendy.

Nietrzeźwi kierowcy stracili już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Przed 46-letnim kierowcą renault i kierowcą hondy( mieszkańcy Płocka), kolejne konsekwencje prawne, o których zdecyduje już sąd.

Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Niesie za sobą nie tylko odpowiedzialność karną, ale i moralną. Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach.

KMP  Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *