NA SYGNALE

Szajka złodziei rozbita przez płockich policjantów

Kilkutygodniowa, szeroko zakrojona praca policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy, wymierzona w złodziei dokonujących kradzieży z włamaniami przyniosła wymierne efekty.

W sobotnie popołudnie ( 16 stycznia br.) kryminalni rozbili szajkę złodziei grasujących na terenie miasta. Czterech z nich to płocczanie w wieku od 20 do 28 lat, natomiast piąty, który zajmował się handlem skradzionych przedmiotów to 21-latek z gminy Słubice. Jeszcze przed ich zatrzymaniem, policjanci ustali, że zajmują się oni również handlem narkotykami.

Grupa dokonywała licznych kradzieży, kradzieży z włamaniami do garaży, piwnic oraz altan działkowych na terenie miasta. Łupem szajki głównie padały rowery, elektronarzędzia oraz sprzęt RTV. Nielegalny proceder uprawiali od blisko pół roku. Skradzione przedmioty przechowywali w wynajmowanym mieszkaniu w Płocku oraz w budynku na terenie gminy Słubice. Część ze skradzionych przedmiotów policjanci już odzyskali.

Zatrzymani płocczanie usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży, kradzieży z włamaniami oraz handlu narkotykami, a 21-latek z powiatu płockiego zarzut paserstwa i handlu narkotykami. Zatrzymani w obliczu zebranych dowodów przez policjantów, przyznali się do stawianych zarzutów, a jeden z nich przyznał się do blisko 15 kradzieży z włamaniami.

Tylko dzięki skutecznej pracy i zebranemu przez kryminalnych materiałowi dowodowemu, czterech z zatrzymanych zostało wczoraj tymczasowo aresztowanych, natomiast 20-letni płocczanin objęty został dozorem policyjnym.

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *