INNENA SYGNALESPOŁECZEŃSTWO

Widzisz, reaguj!

Osoby narażone na wychłodzenie – widzisz, reaguj. Możesz wykorzystać do tego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa można zgłaszać miejsca, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców miasta i powiatu płockiego, negatywnie wpływają na bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że za pomocą aplikacji KMZB można zaznaczyć również miejsca, gdzie przebywają osoby szczególnie narażone na wychłodzenie.

Okres zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Aby się rozgrzać bardzo często bezdomni w takich miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób. Sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje – odnajdując takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Takie zgłoszenie możemy również przekazać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – do czego zachęcamy .

Apelujemy do  mieszkańców miasta oraz powiatu o przekazywanie wszelkich sygnałów o tego typu zagrożeniach.

Pamiętajmy, że aplikacja nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.

 

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *