NA SYGNALE

Z promilami za kierownicą spowodował kolizję

Każdej doby policjanci podczas kontroli drogowych prowadzą badania stanu trzeźwości kierujących. Niestety nadal zdarzają się nieprzykładni kierowcy, którzy pomimo tego, że pili alkohol wsiadają za kierowcę pojazdu. Powody takich niechlubnych zachowań są różne. Wielu z nich myśli, że nie zostaną zauważeni i unikną policyjnej kontroli. Muszą mieć jednak świadomość, że ich zachowaniom przyglądają się również inni kierowcy, którzy w przypadkach podejrzeń co do ich stanu trzeźwości, informują o tym służby. Takich zgłoszeń jest wiele a policjanci natychmiast na nie reagują. Część z tych zgłoszeń podczas policyjnej kontroli potwierdza się.

W piątkowe popołudnie, służby zostały poinformowane o niebezpiecznej jeździe kierowcy opla na jednej z płockich ulic, która ostatecznie zakończyła się zderzeniem z innym pojazdem. Przybyły na miejsce patrol zbadał stan trzeźwości kierowców uczestniczących w kolizji. Okazało się, że jeden z kierowców jest nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u 37-letniego kierowcy opla, ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Niemniej jednak powstały straty materialne, za które odpowiedzialność poniesie 37-latek z powiatu płockiego.  Poza tym, za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, mieszkańcowi powiatu płockiego grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów a nawet kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Płoccy policjanci ponownie apelują o trzeźwość za kierownicą oraz szacunek dla zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to jedno największych przestępstw drogowych.

Odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

25-latek z powiatu płockiego już wkrótce odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Młody kierowca pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę citroena. Wpadł podczas policyjnej kontroli. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, podczas patrolowania terenu gminy Drobin, na jednej z ulic zauważyli citroena, za kierownicą którego siedział młody mężczyzna. Policjanci mieli przypuszczenia, że kierujący citroenem posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Postanowili  zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej.

Szybko okazało się, że intuicja mundurowych nie zawiodła. Za kierownicą pojazdu siedział 25-letni mieszkaniec powiatu płockiego, który posiadał aktywny sądowy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Młodemu kierowcy za niestosowanie się do wyroku sądu, grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *