NA SYGNALE

Znęcał się nad żoną

Nakaz opuszczenia mieszkania, dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej dla 67-latka, który znęcał się nad żoną.

Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie podczas świątecznej interwencji stanowczo zareagowali na stosowaną przemoc przez 67-letniego mężczyznę wobec swojej żony i zatrzymali agresora. Wczoraj doprowadzili go do prokuratury gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad żoną oraz decyzją prokuratora objęty został dozorem policyjnym. Mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. W obecności mundurowych opuścił już miejsce zamieszkania.

W sobotnie popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie interwencji domowej w powiecie płockim. Według informacji mąż miał znęcać się psychicznie nad swoją żoną oraz grozić jej pozbawieniem życia i zdrowia. Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie, znający lokalne środowisko szybko zorientowali się, że interwencja dotyczy mężczyzny, wobec którego prowadzili już interwencje.

Na miejscu roztrzęsiona kobieta postanowiła przerwać milczenie. Opowiedziała policjantom o słownym ataku swojego męża, który wszczął awanturę , poniżał ją i ubliżał, wielokrotnie grożąc pozbawieniem życia. W tej sytuacji reakcja funkcjonariuszy, mogła być tylko jedna. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego 67-latka i osadzili go w policyjnym areszcie.

Wczoraj wraz z zebranym materiałem dowodowym, policjanci doprowadzili podejrzanego do płockiej prokuratury. Tam mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną, za który grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator przychylił się do wniosku policjantów o objęciu agresora policyjnym dozorem i zastosowaniu zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. W asyście policjantów mężczyzna opuścił już wspólnie zajmowany lokal z pokrzywdzoną.

mł. asp. Marta Lewandowska

Oficer Prasowy
KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *