NA SYGNALE

Zatrzymana za usiłowanie rozboju na listonoszce

67- letnia płocczanka usłyszała zarzut usiłowania rozboju. Podejrzana zaatakowała na ulicy pracownicę Urzędu Pocztowego. Wyszarpując kobiecie torebkę z pieniędzmi, prysnęła jej gazem pieprzowym w oczy. Pomimo próby sił, atakującej nie udało się okraść listonoszki. Za popełnione przestępstwo płocczance grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności

Listonoszka została zaatakowana na jednej z płockiej ulic w minionym tygodniu. Według ustaleń, starsza kobieta chcąc wyrwać pracownicy Urzędu Pocztowego saszetkę z pieniędzmi, prysnęła jej gazem pieprzowym w oczy.

Dobre zabezpieczenie torebki z pieniędzmi i ogromny opór pracownicy Urzędu Pocztowego, pozbawiło szans napastniczkę w realizacji planu.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci rozpoczęli działania aby jak najszybciej ustalić sprawczynię usiłowania rozboju. Dokładnie sporządzony i rozpowszechniony wśród płockich mundurowych rysopis podejrzanej o przestępstwo, szybko przyniósł pożądany efekt. Mundurowi z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, zatrzymali podejrzaną.

Okazała się nią, 67 – letnia płocczanka. Kobieta przyznała się do usiłowania rozboju na pracownicy Urzędu Pocztowego. Swoje agresywne zachowanie tłumaczyła trudną sytuacją finansową.

Płocczanka decyzją prokuratury objęta została policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *