NA SYGNALE

Notoryczny włamywacz zatrzymany przez policjantów

Skuteczna praca operacyjna policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy, doprowadziła do zatrzymania 35 – latka, który notorycznie włamywał się do domów oraz mieszkań na terenie miasta. Przestępstw tych dopuszczał się w okresie tzw. recydywy. Decyzją prokuratury, podejrzany objęty został dozorem policyjnym.

Na przełomie ostatnich miesięcy do płockiej komendy Policji wpływały zgłoszenia dotyczące włamań do mieszkań, domów jednorodzinnych oraz sklepu na terenie miasta. Łupem złodzieja padały pieniądze, biżuteria oraz odzież i obuwie renomowanych marek. Włamywacz podczas swoich przestępczych działań dokładał wszelkich starań aby nie zostawiać śladów, które doprowadziłyby śledczych do ustalenia jego tożsamości. Jednak nie udało mu się zwieść kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy, którzy wpadli na trop włamywacza.

35 – latek w czwartek został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do płockiej komendy Policji gdzie usłyszał kilka zarzutów dotyczących włamań i kradzieży. Wszystkich przestępstw dopuścił się w okresie tzw.  recydywy. Płocczanin był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów a decyzją prokuratury objęty został policyjnym dozorem.

Podejrzanemu grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *