POLECANE

Terytorialsi z Płocka gotowi do wsparcia personelu medycznego szpitala tymczasowego

Terytorialsi cały czas zwiększają zaangażowanie w walce z koronawirusem. Do realizowania zadań związanych ze wsparciem szpitali potrzebne są specjalistyczne umiejętności, dlatego kolejni żołnierze podnoszą swoje umiejętności w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

W tym tygodniu kurs zakończyło 12 żołnierzy z 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku. Byli to Terytorialsi z powiatów: płockiego, sochaczewskiego i białobrzeskiego.  

Tym samym 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w swoich szeregach ma już 120 osób z przeszkoleniem KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy). W najbliższy poniedziałek rozpocznie się szkolenie kolejnej grupy. Do końca roku 6 Mazowiecka Brygada OT będzie miała wśród swoich żołnierzy ponad 230 z certyfikatem KPP.

Jeszcze w tym roku 30 żołnierzy z KPP przejdzie kurs, następnie przystąpi do egzaminu uprawniającego do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi (B+C). Inni wezmą udział w szkoleniu opieki nad pacjentem leżącym. Celem kursu jest przygotowanie żołnierzy do wykonywania zadań opiekuńczo – pielęgnacyjnych osób starszych, pensjonariuszy zakładów opieki lekarskiej i domów pomocy społecznej. 

Głównym celem organizowanego kursu KPP jest przygotowanie żołnierzy do realizacji zadań z zakresu ratownictwa, udzielania pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia do czasu przekazania ich personelowi medycznemu oraz wszelkiego rodzaju wsparcia w walce z koronawirusem.

Kurs KPP, w którym wzięli udział żołnierze 64 blp w Płocku, możliwy był dzięki zaangażowaniu prezydenta miast Płocka, Pana Andrzeja Nowakowskiego, który zwrócił się z prośba o sfinansowanie szkolenia żołnierzy do Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN. Dzięki temu płoccy żołnierze będą mogli wesprzeć personel medyczny szpitala tymczasowego w Płocku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *