ARTYKUŁY

Terytorialsi wspierają budowę szpitala tymczasowego w Płocku

Kontenery na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku już stoją na działce Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku. W działania zaangażowani są żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

PKN ORLEN zabezpieczył 194 kontenery medyczne, w których przygotowanych zostanie ok. 200 łóżek dla pacjentów z SARS-CoV-2 oraz zaplecze niezbędne do funkcjonowania szpitala tymczasowego. Po zakończeniu pandemii placówkę będzie można rozłożyć w ciągu kilku dni  i zmagazynować, bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska. 

12 listopada żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku przeszli szkolenia BHP oraz te związane już bezpośrednio z pracamim na budowie m.in. z procesem uszczelnienia elementów kontererów. Dodatkowo żołnierze 6MBOT wykorzystują podczas budowy szpitala kontenerowego uprawnienia zdobyty w życiu cywilnym m.in. z dziedziny elektryki. Kompetencje podwójnego zastosowania są elementem, który bardzo często wykorzystują Terytorialsi podczas swojej służby.

Żołnierze pracują na terenie budowy szpiala tymczasowego w Płocku codziennie w systemie dwuzmianowym. Terytorialsów w przygotowaniach do prac wsprał Leroy Merlin Płock przy ul. Tr. Ks. J. Popiełuszki 2. Firma przekazała na rzecz płockiego batalionu środki ochrony indywidualnej m.in. kaski ochronne, rękawice, okulary ochronne. Za kilka dni szpital na działce Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku powinien być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów.       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *