NA SYGNALE

Małżeństwo ujęło nietrzeźwego kierowcę

Stwarzał zagrożenie na drodze, wymusił pierwszeństwo przejazdu oraz nie trzymał prostoliniowego toru jazdy. Jak się okazało nie była to jazda ,,niedoświadczonego” kierowcy a jazda pijanego 42 – latka. Na szczęście tą niebezpieczną jazdę skutecznie udaremniło małżeństwo, które odebrało nietrzeźwemu kierowcy kluczyki.

Wczoraj wieczorem w Topólnie, kierujący citroenem wymusił pierwszeństwo przejazdu kierowcy samochodu osobowego. Podróżujące tym autem małżeństwo zaniepokoiło się dość nietypową a zarazem niebezpieczną jazdą kierowcy citroena. Po tym jak kierujący zaczął jechać wężykiem, para nabrała podejrzeń, że jest on pijany. 32 – latek postanowił udaremnić dalszą jazdę niebezpiecznemu kierowcy, wymusił aby zatrzymał on citroena, po czym natychmiast podbiegł do auta i wyjął ze stacyjki kluczyki.

Wezwani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie zbadali stan trzeźwości 42 – latka z powiatu płockiego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.Mężczyzna stracił prawo jazdy a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Zdecydowana reakcja świadków  a  w tym przypadku małżeństwa,  wyeliminowała  z ruchu kierowcę z promilami, który swoją jazdą mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Z takimi reakcjami płocka policja spotkała się już wielokrotnie i z całą pewnością są one godne pochwały i naśladowania.

Przypominamy również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego.
Jednak pamiętajmy! Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.


KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *