NA SYGNALE

Zdarzenie drogowe i apel płockich policjantów

Dzisiaj przed południem na krajowej 62 w miejscowości Popłacin, kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków drogowych , zjechał z drogi i uderzył w przepust. Na szczęście 43 – latek nie odniósł obrażeń. Policyjne czynności na miejscu zdarzenia zakończyły się dla kierowcy mandatem karnym. A to już kolejne zdarzenie w tym tygodniu, gdzie w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków drogowych, kierowcy tracą panowanie nad pojazdem, zjeżdżają z drogi i uderzają w przydrożne drzewa, znaki lub inne przeszkody.

Dlatego płoccy policjanci tuż przed zbliżającym się weekendem apelują nie tylko do kierowców ale do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność.

Pamiętajmy, że w połączeniu z opadami atmosferycznymi i leżącymi na drogach liśćmi, droga hamowania pojazdu wydłuża się, a w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach pogodowych, wymijanie czy  wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

Zwracamy również uwagę na używanie opon nieprzystosowanych do warunków pogodowych, co jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.  Aby w warunkach jesienno-zimowych zminimalizować ryzyko wypadku drogowego, zachęcamy do tego aby dobierać ogumienie odpowiednie do pory roku.

Bezpiecznego weekendu !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *