GALERIA

Gmina Godkowo w obiektywie – jesienny plener „Tańcząc z kotami”.

 W dniach 17-18 października , w gminie Godkowo, odbył się jesienny plener fotograficzny.

W spotkaniu udział wzięli  zarówno pasjonaci jak i profesjonaliści  zdjęć z  m.in. takich powiatów jak: Ostródzki, lidzbarski, olsztyński, elbląski a nawet będziński.

Tematyka była ogólna, od fotografii plenerowych, przez architekturę po sesje indywidualne w otoczeniu przyrody. Celem pierwszego, lecz z pewnością nie ostatniego spotkania była promocja gminy Godkowo połączoną z możliwością wspólnie spędzenia czasu pasjonatów fotografii. Dzięki temu udało się przybliżyć nieznane dotąd zakątki gminy oraz uwiecznić ciągle zmieniającą się rzeczywistość. 

Istotne jest poczucie lokalnej przynależności, dostrzeżenia piękna, które nas otacza. Mieszkając i żyjąc przez wiele lat w tym samym miejscu powoli zatracamy zdolność dostrzegania wyjątkowości  naszego najbliższego otoczenia. Ten plener miał za zadanie nie tylko pokazać odbiorcom zewnętrznym, że gmina Godkowo jest wyjątkowym miejscem, ale również przypomnieć to naszym mieszkańcom. Myślę, ze się udało. Wstępnie, po rozmowach z artystami, którzy byli zachwyceni naszymi okolicami jak i ich możliwościami artystycznymi, kiełkują plany zorganizowania kolejnego pleneru tym razem połączonego z malarskim.

Nazwa pleneru nie przypadkowa, wynikła pod koniec całego spotkania. Do tej pory gmina Godkowo kojarzona jest z kraina bociana, natomiast fotograficy dużą uwagę zwrócili na wszechobecne  (zaopiekowane) koty. Ten swojski motyw na zdjęciach dodatkowo oddał klimat naszych gościnnych  terenów.

 

  W plenerze udział wzięli fotograficy i pasjonaci  : Paweł Pudłowski, Monika Pudłowska, Sonia Szeląg, Mariusz Pięta, Piotr Zatorski, Aneta  Pawtel, Jan Kołkowski, Eliza Kołkowska,Tomasz Pędzich,  Zbigniew Sopyla, Marek Orkwiszewski, Łukasz Czerniewski,  Mariusz Kacperski, Radosław Niemczynowicz, Paweł Pająk, Joanna Brzozowska, Jakub Andruszkiewicz, Katarzyna Sosnowska, Sara Zadworna oraz modelki i mieszkańcy gminy

W efekcie ich starań powstały piękne, wyjątkowe i niepowtarzalne ujęcia, które podziwiać będzie można już wkrótce. Następnym etapem będzie przygotowanie wystawy w Dobrym. Wstępnie jest ona planowana pod koniec listopada. Zdjęcia będzie można oglądać indywidualnie przez wiele tygodni w budynku po byłym gimnazjum w Dobrym, w gm. Godkowo.

 

Serdeczne podziękowania dla grup : FotoZen z Miłakowa jak i również FotoGrupa Koń Trojański z Będzina nie tylko za obecność, ale również za wielką pomoc merytoryczną w organizacji pleneru .

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Gmina Godkowo w obiektywie – organizacja pleneru fotograficznego w Dobrym”   przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń z Godkowa przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie, dofinansowane przez Urząd Gminy w Godkowie w ramach zadania publicznego. Koordynatorem projektu była dyrektor GOKSIR Godkowo Magdalena Przybysz-Pietrzak.

 

Poniżej tylko znikoma część wszystkich wyjątkowych zdjęć.

 

Magdalena Przybysz-Pietrzak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *