NA SYGNALE

Areszt dla zatrzymanych handlarzy narkotykami.

Płoccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Obaj usłyszeli zarzuty handlu i posiadania środków odurzających.  36-latek i 65-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy w mieszkaniu poszukiwanego 36-letniego płocczanina ujawnili kilkadziesiąt zawiniątek foli aluminiowej z heroiną, kilkadziesiąt sztuk tabletek niewiadomego pochodzenia oraz wagę. W trakcie przeszukania do mieszkania poszukiwanego płocczanina przyszła osoba, która jak się okazało, była stałym klientem i regularnie nabywa od mężczyzny środki odurzające.

Tego samego wieczoru kryminalni  udali się pod inny adres,  gdzie kolejne ustalenia pozwoliły namierzyć i zatrzymać sprawcę handlu oraz posiadania narkotyków. W domu, w którym przebywał 65-latek policjanci zabezpieczyli amfetaminę, MDMA oraz marihuanę w ilościach przeznaczonych na handel. W trakcie przeszukania śledczy ujawnili hurtowe ilości, pochodzących z kradzieży min. odzieży, obuwia, torebek damskich oraz elektronarzędzi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że  zabezpieczone „fanty” pochodzące z kradzieży przyjmowane były przez mężczyznę w zamian za narkotyki. 

Mężczyźni usłyszeli zarzuty handlu i posiadania narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Płocki sąd przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *