ARTYKUŁYSport

Dwie edycje Enea Bydgoszcz Triathlon w jednym roku

W 2021 czeka nas dwa razy więcej emocji podczas dwóch edycji największej imprezy triathlonowej w Polsce! Organizatorzy Enea Bydgoszcz Triathlon przygotowali niespodziankę dla zawodników – oprócz przełożonych o rok lipcowych zawodów, 22-23 maja 2021 odbędzie się także nowa edycja Enea Bydgoszcz Triathlon!

Pandemia COVID-19 mocno pokrzyżowała plany sportowców, ale także organizatorów zawodów. Efektem ogłoszenia stanu epidemii było między innymi przesunięcie o rok największej imprezy triathlonowej w Polsce: Enea Bydgoszcz Triathlon na termin 10-11 lipca 2021. Większość pakietów startowych na te zawody jest już od dawna wyprzedana, a na liście uczestników znajduje się już ponad 4 tysiące zawodników.

W związku z ogromnym zainteresowaniem możliwością startu w przyszłym sezonie i pełnymi listami startowymi, organizatorzy postanowili podjąć odważną decyzję i w 2021 roku zorganizować aż dwie edycje zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon!

  • Zawody przeniesione z lipca 2020 odbędą się 10-11 lipca 2021 r.
  • Nowa edycja zawodów odbędzie się 22-23 maja 2021 r.

– COVID-19 postawił przed nami masę poważnych wyzwań, które jeszcze rok temu wydawałyby się nierealne. Najtrudniejszą decyzją, podjętą w trosce o zdrowie zawodników, było przeniesienie zawodów z 2020 na 2021 – powiedział Aleksander Skorecki, współorganizator zawodów. – Okazało się, że zawodnicy nie tylko wykazali się ogromnym zrozumieniem dla tego rozwiązania, ale też zaczęli tłumnie pytać o możliwość startu w przyszłym roku. To nie lada wyzwanie, zwłaszcza że praktycznie wszystkie miejsca startowe na przeniesioną imprezę są już zajęte – dodał Aleksander Skorecki.

– Postanowiliśmy więc znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby nie tylko na start wszystkim chętnym, ale też stworzyło szansę do dalszego rozwoju największej imprezy triathlonowej w Polsce. Tak powstał plan zorganizowania dwóch edycji zawodów, który zaczynamy realizować od dziś, z olbrzymim wsparciem sponsora tytularnego zawodów: firmy Enea oraz nieocenioną pomocą miasta-gospodarza: Bydgoszczy – powiedział Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Enea Bydgoszcz Triathlon. – Mamy nadzieję, że nowe, majowe zawody w Bydgoszczy będą doskonałym otwarciem sezonu triathlonowego, ale także realizacją hasła, które przyświeca nam w przyszłym roku. W sezonie 2021 czeka nas 2x więcej emocji! – dodał Jakub Kubiński.

Na obydwu edycjach odbędą się tradycyjnie rozgrywane dystanse: 1/8 (475 m pływania, 21 km roweru, 5,5 km biegu), 1/4 (950 m pływania, 42 km roweru i 10,8 km biegu) oraz 1/2 (1,9 km pływania, 82 km roweru i 22 km biegu).

W lipcu dodatkowo zorganizowany zostanie dystans stworzony specjalnie dla amatorów – Decathlon TRYathlon (240 m pływania z nurtem rzeki, 19 km jazdy na rowerze i 4,25 km biegu). Obie edycje (maj i lipiec) zostaną połączone w cykl Enea Bydgoszcz Triathlon Cup, w ramach którego uczestnikom będą liczone sumy czasów z dwóch startów na danych dystansach. Zawodnicy powalczą o olbrzymie puchary i tytuły najbardziej wszechstronnych triathlonistów!

Sponsorem tytularnym obu edycji zawodów oraz Enea Bydgoszcz Triathlon Cup jest Enea.

– Możliwość dwóch startów w Bydgoszczy jednego roku to wspaniała informacja, szczególnie dla debiutantów, którzy na doskonale przygotowanych trasach mogą rozpocząć swoją przygodę z tą wymagającą dyscypliną. Będziemy z zawodnikami na każdym kilometrze, dodając im energii i wspierając w walce o „życiówki”. Liczymy również na obecność naszych pracowników, trenujących na co dzień w Enea Teamie – powiedziała Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Organizatorzy szacują, że w przyszłym sezonie w Bydgoszczy wystartuje około 9 tysięcy zawodników i będzie to jedno z trzech największych wydarzeń triathlonowych na świecie!

Korzyści dla zawodników z organizacji dwóch edycji Enea Bydgoszcz Triathlon w 2021:

  • Możliwość startu na Enea Bydgoszcz Triathlon dla tych, którzy nie mogliby się zapisać ze względu na pełne listy startowe na lipcowe zawody na dystansach 1/8 i 1/2.
  • Zawodnicy zapisani na imprezę 10-11 lipca 2021 mogą bezpłatnie przenieść swój start na 22-23 maja 2021. Takie zmiany będą możliwe do końca listopada 2020.
  • Obydwie imprezy zostają połączone dodatkową klasyfikacją w ramach Enea Bydgoszcz Triathlon Cup. Będą w niej nagradzani zawodnicy osiągający najlepsze sumaryczne czasy na tych samych dystansach w majowych i lipcowych zawodach.
  • Starty odbędą się z zachowaniem specjalnego reżimu sanitarnego w związku z potencjalnym dalszym trwaniem stanu pandemii COVID-19.
  • Majowa edycja Enea Bydgoszcz Triathlon będzie też doskonałą okazją do „otwarcia” sezonu triathlonowych startów w 2021!
  • Dla głodnych rywalizacji i większej dawki pozytywnych emocji, jest to okazja do startu w Bydgoszczy dwa razy w jednym roku.

Rejestracja na majową edycję zawodów zostanie uruchomiona 20 października 2020 o godzinie 18:00. Zapisy uzupełniające na zawody w lipcu (w ramach dostępnych limitów miejsc) zostaną uruchomione miesiąc później.

Komplet informacji i link do formularza rejestracyjnego dostępny jest na stronie internetowej www.BydgoszczTriathlon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *