INNENA SYGNALE

Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków 2020

1 października 2020 r., w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”, po raz kolejny obchodzony jest „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. Celem działań jest przypominanie i uświadamianie pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych – dla własnego bezpieczeństwa!

Działania profilaktyczne „Świeć przykładem”, a także obchodzony „Ogólnopolski Policyjny  Dzień Odblasków” skierowane są do pieszych, w tym seniorów, czyli grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Mają na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym (zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych) i poza obszarem zabudowanym.

Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu). Światła pojazdu, który zbliża się do pieszego, najpierw oświetlają dół sylwetki pieszego, zatem odblaski dobrze jest zakładać jak najniżej.

Piesi muszą również pamiętać, że idąc po poboczu lub po jezdni obowiązani są iść lewą stroną drogi – to podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze!

Kierowcy nie mają co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Kolejne prawo jazdy zatrzymane za nadmierną prędkość

Wczoraj do grona blisko stu kierowców, którzy w tym roku stracili prawo jazdy za ponad dwukrotnie przekroczenie ,,50” w terenie zabudowanym, dołączyła 47 – latka. Lekkomyślne zachowanie kierującej fiatem zarejestrowane zostało przez policyjny videorejestrator, który obsługiwali mundurowi z grupy Speed. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Płoccy policjanci bezustannie apelują do kierowców, aby ograniczyli prędkość  i zachowali zdrowy rozsądek na drodze. Niestety apel ten nie dociera do wszystkich kierowców a przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym jest codziennością. Nadmierna prędkość determinuje występowanie zdarzeń, których finał bardzo często jest tragiczny. To powoduje, że kontrola prędkości pojazdów jest jednym ze stałych zadań policjantów z płockiej drogówki.

W tym roku blisko stu kierowców już straciło prawo jazdy za ponad dwukrotnie przekroczenie ,,50” w terenie zabudowanym. Wczoraj rano do tego grona dołączyła 47 – latka. Nie zważając na obowiązujące ograniczenie w miejscowości Wola, na drodze krajowej nr 62 kobieta pędziła z prędkością ponad 100 km/h. Nie umknęło to uwadze policjantom z grupy Speed, którzy natychmiast zareagowali i zatrzymali fiata do kontroli.  

47 – letnia mieszkanka powiatu płońskiego za swoją lekkomyślność straciła prawo jazdy na okres 3 – miesięcy. Ponadto policjanci nałożyli na kierującą wysoki mandat oraz 10 pkt karnych.

Kierowcy nie mają co liczyć na pobłażliwość płockich policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Mundurowi będą nadal surowo karać kierowców, których nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do tragedii.

 

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *