NA SYGNALE

Kierowcy nie mają co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Kolejne prawo jazdy zatrzymane

Wczoraj do grona blisko stu kierowców, którzy w tym roku stracili prawo jazdy za ponad dwukrotnie przekroczenie ,,50” w terenie zabudowanym, dołączyła 47 – latka. Lekkomyślne zachowanie kierującej fiatem zarejestrowane zostało przez policyjny videorejestrator, który obsługiwali mundurowi z grupy Speed. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę jednocześnie ostrzegają o braku taryfy ulgowej dla piratów drogowych.

Płoccy policjanci bezustannie apelują do kierowców, aby ograniczyli prędkość  i zachowali zdrowy rozsądek na drodze. Niestety apel ten nie dociera do wszystkich kierowców a przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym jest codziennością. Nadmierna prędkość determinuje występowanie zdarzeń, których finał bardzo często jest tragiczny. To powoduje, że kontrola prędkości pojazdów jest jednym ze stałych zadań policjantów z płockiej drogówki.

W tym roku blisko stu kierowców już straciło prawo jazdy za ponad dwukrotnie przekroczenie ,,50” w terenie zabudowanym. Wczoraj rano do tego grona dołączyła 47 – latka. Nie zważając na obowiązujące ograniczenie w miejscowości Wola, na drodze krajowej nr 62 kobieta pędziła z prędkością ponad 100 km/h. Nie umknęło to uwadze policjantom z grupy Speed, którzy natychmiast zareagowali i zatrzymali fiata do kontroli.

47 – letnia mieszkanka powiatu płońskiego za swoją lekkomyślność straciła prawo jazdy na okres 3 – miesięcy. Ponadto policjanci nałożyli na kierującą wysoki mandat oraz 10 pkt karnych.

Kierowcy nie mają co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Mundurowi będą nadal surowo karać kierowców, których nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do tragedii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *