ARTYKUŁYINNE

2,6 MLN ZŁ NA OSTATNI ETAP PRZEBUDOWY DROGI WOJ. NA ODCINKU GOLESZYN-ZBÓJNO

Jeszcze w tym roku zakończy się remont głównej drogi łączącej Sierpc z Płockiem. Dziś podpisano umowę na ostatni etap modernizacji prowadzony na odcinku Goleszyn-Zbójno. Na ten cel samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 2,6 mln zł.  W spotkaniu wziął udział marszałek Adam Struzik.

 Inwestycja obejmuje remont blisko 3-kilometrowego odcinka drogi relacji Goleszyn-Zbójno. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik jest to też ostatni etap modernizacji prowadzonej przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich na odcinku Sierpc-Bielsk, który jest główną arterią łączącą Sierpc z Płockiem. – Ten odcinek drogi był systematycznie remontowany i modernizowany od 2008 r. Dzięki naszemu wsparciu udało się m.in. przebudować ul. Płocką w Sierpcu i wybudować rondo. Kompleksową modernizację przeszedł też odcinek na trasie Bonisław-Bielsk. W sumie w ciągu tych 12 lat zmodernizowaliśmy ponad 20,4 km drogi wojewódzkiej za przeszło 37,5 mln zł.

W ramach remontu drogi na odcinku Goleszyn-Zbójno usunięta zostanie stara nawierzchnia i wykonana zostanie nowa. Powstaną pobocza i zjazdy do posesji, nowe zatoki autobusowe, a także odwodnienie w postaci przydrożnych rowów.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *