NA SYGNALE

Trzech piratów drogowych wyeliminowanych z ruchu. Niechlubny rekordzista pędził ponad 140 km/ h w terenie zabudowanym

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, codziennie policjanci kontrolują prędkość pojazdów poruszających się zarówno po drogach miasta oraz powiatu. Tylko w ten weekend mundurowi zatrzymali prawo jazdy aż trzem piratom drogowym, którzy zbagatelizowali obowiązujące ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Dołączyli oni do grona aż 90 kierowców, którym płoccy policjanci zatrzymali uprawnienia za nadmierną prędkość.

Niejednokrotnie płoccy policjanci apelowali do kierowców o zdjęcie nogi z gazuj i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Niestety nadal wielu kierowców lekceważy obowiązujące ograniczenia i pędzi w terenie zabudowanym z prędkością, której skutki mogą być tragiczne.

Jednym z trzech kierowców, którzy wykazali się całkowitym brakiem szacunku dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, był 29 – latek z powiatu sierpeckiego. Pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym w miejscowości Kisielewo, mężczyzna pędził swoim oplem z prędkością ponad 140 km/h. Tą niebezpieczną jazdę przerwali policjanci z grupy Speed, którzy kontrolowali wczoraj prędkość pojazdów na drodze krajowej nr  10. Bez stosowania taryfy ulgowej mundurowi zatrzymali 29 – latkowi prawo jazdy, nałożyli wysoki mandat oraz wpisali na jego konto 10 pkt karnych.

A do grona 90 kierowców, którym w tym roku policjanci z płockiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za ponad dwukrotne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym,  dołączyło jeszcze dwóch kierowców.  20 i 35 – latek zatrzymani zostali do kontroli drogowej w sobotę na terenie powiatu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą, oprócz wysokich mandatów i pt karnych, mężczyźni na trzy miesiące stracili prawo jazdy .

Przypominamy ! Na drodze  odpowiadamy za swoje życie, jak również za życie i zdrowie innych. Lekkomyślność, brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii.
To nie policjant czy fotoradar powinien być wyznacznikiem tego z jaką prędkością poruszamy się na drodze lecz znaki i przepisy, do których mamy obowiązek się stosować.

 

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *