NA SYGNALE

Żyj i pozwól żyć innym… Płocka drogówka promuje bezpieczną jazdę w ramach akcji Road Fasety Days

Już od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku w ramach europejskiej akcji Road Fasety Days, promowali bezpieczną jazdę uświadamiając kierowców, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.Akcja „ROAD SAFETY DAYS” , w ubiegłych latach znana jako EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach), ma na celu zwrócenie uwagi na sposób prowadzenia pojazdów oraz dążyć do tzw. WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Zauważalnym jest fakt, że stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku poprawił się. W tym roku na drogach miasta oraz powiatu zginęło 14 uczestników ruchu drogowego kiedy analogicznie w roku ubiegłym liczba ofiar przekroczyła 20. Nie mniej jednak to nadal o 14 ofiar za dużo dlatego płocka Policja nie poprzestaje na dalszych działaniach mobilizujących kierowców do bezpiecznej jazdy.

A niestety jak pokazały już pierwsze godziny dzisiejszej porannej akcji to przekraczanie prędkości jest głównym „grzechem” płockich kierowców. Jedni z nich tłumaczyli swoje zachowanie pośpiechem inni znów zamyśleniem za kierownicą czy też roztargnieniem. Kilku kierowców zatrzymanych do kontroli, deklarowało zmianę swojego zachowania na drodze równocześnie przyjmując od funkcjonariuszy kartę bezpiecznego kierowcy. Mundurowi podkreślali w rozmowach z kierowcami, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Płocka drogówka życzy wszystkim kierowcom bezpiecznych podróży  !

Miłego i spokojnego weekendu.

 

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *