NA SYGNALE

Odebrali zamówienie i nie zapłacili. Jeden z nich pobił dostawcę jedzenia

W poniedziałek wieczorem do jednej z płockich restauracji wpłynęło zamówienie kilku posiłków z dostawą pod wskazany adres. Z zamówieniem wyruszył pracownik restauracji. Kiedy 40-latek był już pod wskazanym adresem, drzwi od mieszkania otworzyło dwóch mężczyzn. Jeden z nich odebrał zamówienie od dostawcy, a kiedy ten wręczył mu rachunek, zaczął go kopać i popychać po czym zamknął drzwi od mieszkania.

40-latek wrócił do siedziby restauracji, gdzie wezwano już patrol Policji. Po zrelacjonowaniu policjantom przebiegu zdarzenia rozpoczęły się działania, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Pod wskazanym adresem policjanci zastali starszego mężczyznę , który oświadczył, że w jego mieszkaniu była impreza, w której uczestniczyło kilka osób i potwierdził, że był zamawiany posiłek z dostawą. W mieszkaniu były butelki po alkoholu, jak i również pudełka z restauracji, której pracownik został pobity. Właściciel mieszkania został zatrzymany, a policjanci nadal byli na tropie kolejnych uczestników libacji alkoholowej.

I już w niespełna trzy godziny do policyjnego aresztu trafiło dwóch płocczan (21 i 40 lat) podejrzewanych o kradzież rozbójniczą na dostawy jedzenia. Wczoraj, po wytrzeźwieniu, mężczyźni zostali przesłuchani. Dwóch po czynnościach zostało zwolnionych, natomiast 40-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, która zdecyduje o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

KMP  Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *