NA SYGNALE

Dwóch płocczanów zatrzymanych z narkotykami Jeden z nich był poszukiiwany

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości jednak dzięki dobrym ustaleniom płockich policjantów już dzisiaj trafi do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej czyny niezgodne z prawem.

Wczoraj po południu policjanci z  Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Płocku w wyniku prowadzonych ustaleń zatrzymali dwóch płocczan. Jeden z nich, 43 latek posiadał przy sobie torebkę ze strunowym zapięciem w której znajdował się biały proszek. Była to amfetamina. Po zaledwie kilkudziesięciu minutach operacyjni zatrzymali o rok młodszego płocczanina. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. 42 – latek ponadto  ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzisiaj zostanie doprowadzony do zakładu karego celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze, popełnione czyny  niezgodnie z prawem. Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn po wykonanych czynnościach został zwolniony.

Mundurowi przypominają ! Posiadanie narkotyków np. amfetaminy  nawet na własny użytek stanowi przestępstwo. Podstawą odpowiedzialności karnej za ten czyn jest art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii a sprawcy grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *